MEKSİKA

MEKSİKA TURLARI

MT 1001

MEXICO CITY

3 GECE - 4 GÜN
1. GÜN - MEXICO CITY

Mexico City havalimanına varış , pasaport işlemlerinin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN - MEXICO CITY (Şehir turu)

Otelde alınacak kahvaltının ardından bugün Meksika ´nın başkentinin en önemli turistik yerlerini ziyaret edeceğiz. Turumuz dünyanın üçüncü büyük meydanı olan Zocalo. Burası tarihi şehrin kalbidir. Bu meydanın etrafında toplanmış Metropolitan Katedral, Başkanlık Sarayı, Aztek döneminden kalma Tenochitlan tapınağının kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve koloni döneminden kalma binaları panoramik olarak göreceğiz. Mexico City´nin tarihi merkezi ; UNESCO´nun Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Şehrin ana caddesi Reforma üzerinden gideceğimiz şehrin en büyük parkı olan Chapultepec Ormanı bir sonraki durağımız. Bu parkta Antropoloji Müzesi bulunmaktadır. Bu müzede Meksika topraklarında İspanyolların gelişinden önce yeşermiş Maya, Aztec, Toltek, Olmek gibi uygarlıklardan kalan eserler sergilenmektedir. Otelimize dönüş ve serbest zaman.

3. GÜN - MEXICO CITY (Teotihuacan Piramitleri)

Kahvaltı sonrasında Mexico City´ye yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Teatihuacan´a doğru yola çıkacağız. Azteklerin bu en görkemli şehrinde göreceğimiz yerler arasında Ay Piramidi (Pirámide de la Luna), Güneş Piramidi (Pirámide del Sol), Ölüler Yolu (La calzada de los Muertos), Jaguar Tapınağı, Quetzalcoatl Tapınağı ve Sarayı bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

4. GÜN - MEXICO CITY - …

Kahvaltı sonrası oteldeki çıkış işlemleri ardından havalimanına transfer. Mexico City´deki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Mexico City
4**** Emporio Reforma
5***** Krystal Reforma
Presidente Intercontinental
5***** delux St. Regis
Four Seasons
TURISTIK BILGILER
http://www.visitmexico.com/en/
VİZE BİLGİLERİ
Meksika´ya seyahat edecek Türk vatandaslarinin https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html adresinden elektronik vize almaları gerekmektedir. Vize onayının çıktısı alınarak havayoluna ibrazı zorunludur. Ayrıca ABD vizesine sahip Türk vatandaşları Meksika´ya vizesiz girebilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
  • Mexico City´de seçilen kategoride kahvaltı dahil 3 gece konaklama
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  • Mexico City şehir turu
  • Teotihuacan turu
  • Rehberlik hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Kişisel harcamalar
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Uçak biletleri
  • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet