MEKSİKA

MEKSİKA TURLARI

MT 1005

PUEBLA – OAXACA

3 GECE - 4 GÜN
1. GÜN - MEXICO CITY – CHOLULA – PUEBLA

Sabah otobüsle Puebla´ya doğru yola çıkıyoruz. Popocatepetl ve Izlaccihuatl volkanları manzarası eşliğinde yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra ilk durağımız Amerika kıtasının en eski yerleşimlerinden biri olan ve kiliseleriyle ünlü Cholula. Cholula´daki ziyaretlerimiz Cholulteca uygarlığından kalma eserlerin sergilendiği Müze, büyük piramidin tünelleri, arkeolojik alan ve etkileyici Santa María de Tonantzintla Kilisesi´ni içermektedir. Daha sonra Puebla´ya hareket. Kentin tarihi merkezinde; Plaza de Armas, Katedral, Santo Domingo Kilisesi ve bir el sanatları merkezi göreceğimiz yerler arasında. Geceleme otelimizde.

2. GÜN - PUEBLA – OAXACA

Kahvaltının ardından bugünkü yolculuğumuz çok iyi korunmuş tarihi yapısı olan Oaxaca şehrine. Öğleden sonra Oaxaca turumuz var. Yürüyerek yapacağımız bu turda barok stiliyle göze çarpan Santo Domingo de Guzmán Kilisesini, Anayasa Bahçesini(Jardín de la Constitución), Oaxaca Bölgesel Müzesini, şehrin ana meydanı Zócalo ve sömürge döneminden kalma binalarla süslenmiş ara sokakları göreceğiz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN - OAXACA – MONTE ALBAN – TULE – OAXACA

Kahvaltı otelimizde. Oaxaca Şehrine 20 dakika uzaklıkta bulunan Monte Alban´a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO´nun Dünya Mirası listesinde yer alan Monte Alban bölgede yaşamış Zapotec uygarlığı tarafından inşa edilmiştir. Rehberimiz eşliğinde ören yerinin tapınakları, meydanları, törensel platformları ve mezarlarını ziyaret edeceğiz. Oaxaca Vadisinin nefes kesici manzaralarını fotoğraflarımızla ölümsüzleştirebiliriz. Oaxaca´ya dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN - OAXACA - …

Kahvaltı sonrası oteldeki çıkış işlemleri ardından havalimanına transfer. Oaxaca´daki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Puebla
4**** City Express
5***** Presidente Intercontinental
5***** delux Quinta Real Puebla

Oaxaca
4**** Mision de los Angeles
5***** Hacienda los Laureles
5***** delux Quinta Real Oaxaca
TURISTIK BILGILER
http://www.visitmexico.com/en/
VİZE BİLGİLERİ
Meksika´ya seyahat edecek Türk vatandaslarinin https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html adresinden elektronik vize almaları gerekmektedir. Vize onayının çıktısı alınarak havayoluna ibrazı zorunludur. Ayrıca ABD vizesine sahip Türk vatandaşları Meksika´ya vizesiz girebilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
  • Puebla´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 1 gece konaklama
  • Oaxaca´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 1 gece konaklama
  • Tüm havalimanı transferleri
  • Programda belirtilen turlar
  • Rehberlik hizmetleri
  • Ulaşım hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Kişisel harcamalar
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Uçak biletleri
  • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet