MEKSİKA

MEKSİKA TURLARI

MT 1008

CHİAPAS

3 GECE - 4 GÜN
1. GÜN … - VİLLAHERMOSA – PALENQUE

Villahermosa havalimanına indikten sonra karayoluyla Palenque´ye devam ediyoruz. Programımızda tropikal ormanlar içerisindeki etkileyici Maya antik kenti Palenque var. Rehberimiz eşliğinde Maya mimarisinin gözalıcı eserleri olan piramitleri, tapınakları ve sarayları gezeceğiz. Son olarak 30 metre yüksekliğindeki 70 yıl hüküm sürmüş Kral Pakal´ın anıt mezarı olan Yazıtlı Piramit´e çıkacağız. Geceleme otelimizde.

2. GÜN PALENQUE – MİSOL HA – AGUA AZUL – SAN CRİSTOBAL

Kahvaltının ardından Misol Ha şelalesine doğru yola çıkıyoruz. 25 metre yükseklikten dökülen orman içindeki şelale bir tabiat harikasıdır. Daha sonra sırada Agua Azul var. Otulun, Tulija ve Shumulha nehirleri tarafından oluşturan ve arkadaki ormanla uyum gösteren turkuaz renkli şelalelerde yüzme molası. Geceleme San Cristobal´daki otelimizde.

3. GÜN SAN CRİSTOBAL ( Yerli köyleri ve Şehir turu)

Kahvaltı. Bugün bölgenin yerlisi olan Tzotzil kabilesinin 2 köyünü ziyaret ederek onların yaşama biçimlerini tanıyacağız. İlk olarak San Juan Chamula köyünde geleneksel bir törene şahit olacağız. Bu törenlerde Mayaların gelenekleri anlatılmaktadır. Daha sonra Zinacantan´a geçerek kiliseyi ziyaret edip, yerel bir ailenin evine konuk olacağız. Yerel bir içkinin eşliğinde kadınların dokuma tezgahlarında eski çağlarda olduğu gibi çalışmalarını izleyeceğiz. Öğleden sonra ise güzel bir kolonyal şehir olan San Cristobal şehir turumuz var.

4. GÜN SAN CRİSTOBAL – SUMİDERO KANYONU – TUXTLA - …

Kahvaltının ardından kolonyal bir kasaba olan Chiapa de Corzo´ya doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi etkileyici Sumidero Kanyonuna götürecek motorlar bekliyor. 1 saatlik turumuz süresince 1.100 metre yüksekliğe ulaşan yarlar ve yağmur ormanları görülmeye değer. Ayrıca bölgenin faunasını oluşturan timsahlar, maymunlar, egzotik kuşlar ve renkli kelebekler manzaramızı süsleyecek. Daha sonra Tuxtla Gutierrez havalimanına transfer. Chiapas´taki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
PALENQUE
4**** CIUDAD REAL PALENQUE
5***** VILLA MERCEDES PALENQUE
5*****deluxe HOTEL QUINTA CHANABNAL (CAT ESPECIAL)

SAN CRISTOBAL
4**** CIUDAD REAL SAN CRISTOBAL
5***** CIUDAD REAL SAN CRISTOBAL
5*****deluxe HOTEL BO (CAT ESPECIAL)
TURISTIK BILGILER
http://www.visitmexico.com/en/
VİZE BİLGİLERİ
Meksika´ya seyahat edecek Türk vatandaslarinin https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html adresinden elektronik vize almaları gerekmektedir. Vize onayının çıktısı alınarak havayoluna ibrazı zorunludur. Ayrıca ABD vizesine sahip Türk vatandaşları Meksika´ya vizesiz girebilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
  • Palenque´de seçilen kategoride kahvaltı dahil 1 gece konaklama
  • San Cristobal´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
  • Tüm havalimanı transferleri
  • Programda belirtilen turlar
  • Rehberlik hizmetleri
  • Ulaşım hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Kişisel harcamalar
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Uçak biletleri
  • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet