GÜNEY AMERİKA

����L�� TURLARI

MT 3502

PATAGONYA

3 GECE - 4 GÜN
1. GÜN … - PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES

Dünyanın sonu olarak bilinen Punta Arenas´a varış ve karayoluyla Puerto Natales´e hareket. Geceleme Puerto Natales´deki otelimizde.

2. GÜN PUERTO NATALES (Torres de Paine)

Kahvaltı otelimizde. Daha sonra tam günlük Torres de Paine turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 1895 yılında yaklaşık 10.000 yıl önce turu tükenmiş bir hayvanın (Mylodon) kalıntılarının bulunduğu ve sarkıtlarla dolu Milodon Mağarası. Magataya ulaşmak için yarım saatlik bir yürüyüş gerekmektedir. Daha sonra Sofia, Buenos Aires ve Toro göllerinin kıyılarını izleyerek Milli Parka giriyoruz. Torres de Paine Milli Parkı turkuaz rengi gölleri, buzulları, şelaleleri, karla kaplı dağları ve en önemlisi 3 dev granit kitlesinden oluşan tepeleriyle dikkat çekmektedir. Muhteşem Grey Buzulunu görmek için aynı adlı göle doğru bir yürüyüş yapacağız. Öğle yemeğinin ardından 15 dakikalık bir yürüyüşle Nordenskjold ve Pehoe göllerini birbirine bağlayan Grande Şelalesine ulaşacağız. Sarmiento ve Amargo göllerinin kıyılarını izleyerek granit teplerini değişik bir açıdan görebileceğimiz bir noktaya geleceğiz. Bu turda bölgenin faunasının en tipik hayvanları olan lamaya benzer; Guanaco, deve kuşuna benzer; Ñandu yol boyunca manzarayı süslemekte. Daha sonra otelimize geri dönüyorüz.

3. GÜN PUERTO NATALES (Balmaceda ve Serrano)

Kahvaltının ardından Bernardo O´Higgins Milli Parkının içinde bulunan Balmaceda ve Serrano Buzullarını içeren turumuza başlıyoruz. Puerto Natales´e 45 km uzaklıktaki Milli Parka uzanan yol boyunca bölgenin faunasını oluşturan karabatak ve deniz aslanı gibi hayvanları göreceğiz. Milli Parkı tek girişi Ultima Esperanza Fiyordundan deniz yoluyla... Burada alacağımız motorda Balmecada Buzulunun nefes kesici manzaralarını izleyebiliriz. Serrano Buzuluna ulaşmak içinse 20 dakikalık bir yürüyüş yapmamız gerekiyor. Öğle yemeği ve otele dönüş.

4. GÜN PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS - …

Kahvaltı sonrası oteldeki çıkış işlemleri ardından Punta Arenas havalimanına transfer. Patagonya´daki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Puerto Natales
4**** Costa Australis
5***** Singular
5***** delux Tierra Patagonia
Las Torres
TURISTIK BILGILER
http://www.visitchile.com/en/
VİZE BİLGİLERİ
Türk vatandaşları Şili´ye vizesiz giriş yapabilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
  • Puerto Natales ´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 3 gece konaklama
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  • Öğle yemekli Torres de Paine turu
  • Öğle yemekli Balmaceda ve Serrano Buzulları turu
  • Rehberlik hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Kişisel harcamalar
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Uçak biletleri
  • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet