GÜNEY AMERİKA

����L�� TURLARI

MT 3503

ATACAMA COLU

3 GECE - 4 GÜN
1. GÜN … - CALAMA – ATACAMA (Ölüm Vadisi ve Ay Vadisi)

Calama havalimanına varış ve karayoluyla Atacama´ya transfer. Otelimize yerleştikten sonra akşam üstü Ölüm ve Ay Vadilerini ziyaret edeceğiz. Atacama Çölü dünyanın en kuru iklimine sahip yerlerinden biridir. Gece ve gündüz arasındaki ısı farkları ilginç yeryüzü şekilleri meydana getirmektedir. Ay yüzeyini andıran bu vadileri gezdikten sonra çölde muhteşem güneş batımını izleyebiliriz. Geceleme otelimizde.

2. GÜN ATACAMA (Yerbas Buenas Yazıtlar ve Gökkuşağı Vadisi)

Bugünkü yarım günlük turumuzda bölgenin yerlileri tarafından kayalar üzerine kazınmış ve anlamları hala çözülememiş Yerbas Buenas Yazıtlarını ve bölgenin mineral zenginliğini yansıtan ve adını toprağın kırmızı, yeşil, mavi, gri ve sarı renginden alan Gökkuşağı Vadisini (Valle de Arco Iris) ziyaret edeceğiz. Otele dönüş ve öğleden sonra turistik Atacama kasabasında serbest zaman.

3. GÜN ATACAMA ( Tatio Geyzerleri ve Machuco Köyü)

Otelimizden erken saatlerde 97 km uzaklıkta bulunan ve 4.300 metre yükseklikte bulunan Tatio Geyzerlerine doğru yola çıkıyoruz. Geyzerlerin fışkırma saati olan 06:45 te bölgeye varıyoruz. Bu saatlerde hava sıcaklığı 0 derecenin altında seyretmektedir. Bu güzel manzarayı seyrettikten sonra su ısısı 40 derece olan termal suya girme imkanımız olacak. And Dağlarının manzaraları eşliğinde Atacama´ya dönüşümüze başlıyoruz. Yol üzerinde hayvancılıkla geçinen ve hala eski geleneklerini koruyan yerli köyü Machuco´yu ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN ATACAMA - CALAMA - …

Kahvaltı sonrası oteldeki çıkış işlemleri ardından Calama havalimanına transfer. Atacama´daki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Atacama
4**** Altiplánico
5***** Cumbres
5***** delux Alto Atacama
Tierra Atacama

Atacama
4**** Altiplánico
5***** Cumbres
5***** delux Alto Atacama
Tierra Atacama
TURISTIK BILGILER
http://www.visitchile.com/en/
VİZE BİLGİLERİ
Türk vatandaşları Şili´ye vizesiz giriş yapabilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
  • Atacama ´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 3 gece konaklama
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  • Programda belirtilen turlar
  • Rehberlik hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Kişisel harcamalar
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Uçak biletleri
  • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet