GÜNEY AMERİKA

PERU TURLARI

MT 3201

PERU ve İNKALAR

4 GECE - 5 GÜN
1. GÜN - LİMA

Lima havalimanına varış, pasaport işlemlerinin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN - LİMA

Kahvaltı otelimizde. Bugün Lima´nın önemli caddelerini, parklarını, meydanlarını ve anıtlarını göreceğimiz şehir turumuz var. İlk olarak en seçkin semtlerinden olan Miraflores´teki Aşk Parkı´yla (Parque del Amor) başlıyoruz. Bu parktan enfes manzarasıyla Pasifik Okyanusu’nu gözlemliyoruz. Daha sonraki durağımız yerel medeniyetin tören merkezi olan Huaca Pucllana. Turumuz şehrin tarihi merkezine doğru devam ediyor. Lima´nin ana meydanı Plaza de las Armas´tır. Burada Başkanlık Sarayı, Belediye Sarayı ve Katedral bulunmaktadır. Katedral ziyaretinin ardından yürüyerek Santo Domingo Manastır´ına geçiyoruz. Bu tarihi yapı kütüphanesi ve altına gömülmüş önemli insanlarla Lima tarihine ışık tutmaktadır. Oğleden sonra serbest zaman. Lima Güney Amerika´nın gastronomik başkenti olarak ünlenmiştir. Akşam yemeğinde enfes Peru yemeklerini denemenizi tavsiye ederiz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN - LİMA – CUSCO

Sabahın erken saatlerinde havalimanına transfer. Yaklaşık 1 saatlik bir uçuşun ardından Inkalar´ın başkenti Cusco´ ya varıyoruz. Otelimize transfer. Cusco; deniz seviyesinden 3400mt. yükseklikte bulunduğundan uyum sağlamamız için otelimizde dinleniyoruz. Öğleden sonra şehir turumuz var. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğimiz San Cristobal Meydanı, bölgenin yerel ürünlerinin satıldığı San Pedro Pazarı, bir zamanlar duvarları altınla kaplı olan Korikancha Tapınağı ve Santo Domingo Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra el sanatları ürünlerinin satıldığı San Blas semtinden Hatun Rumiyoc sokağını izleyerek bugün Piskoposluk Sarayının bulunduğu Inca Roca Sarayı ve dünyaca ünlü 12 Acılı Taşı göreceğiz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN - CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO

Bugün turumuzun en muhteşem ziyareti olan Inkalararın kayıp kenti Machu Picchu bizi bekliyor. Yolculuğumuz trenle. Aguascalientes köyüne varışımız ardından minibüslerle yalçın Urubamba vadisi manzaraları eşliğinde zirvedeki arkeolojik kalıntılara varıyoruz. Rehberimiz eşliğindeki ziyaretten sonra öğle yemeği. Daha sonra trenle Cusco´ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN - CUSCO – LİMA

Oteldeki çıkış işlemlerimizin ardından Cusco Havalimanına transfer. Peru´daki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Lima
4**** José Antonio Executive
Casa Andina Select
5***** JW Marriott
5***** delux Miraflores Park

Cusco
4**** Eco Inn
Sonesta Hotel Cusco
5***** Palacio del Inka
Aranwa
5***** delux Belmond Hotel Monasterio
Belmond Palacio Nazarenas
VİZE BİLGİLERİ
Türk vatandaşları Peru´ya vizesiz giriş yapabilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
 • Lima´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
 • Cusco´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
 • Tüm havalimanı transferleri
 • Lima ve Cusco şehir turları
 • Öğle yemekli Machu Picchu turu
 • Rehberlik hizmetleri
 • Ulaşım hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Uçak biletleri
 • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet