GÜNEY AMERİKA

PERU TURLARI

MT 3203

LİMA, MACHU PİCCHU ve TİTİ CACA GÖLÜ

7 GECE - 8 GÜN
1. GÜN - LİMA

Lima havalimanına varış, pasaport işlemlerinin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN - LİMA – CUSCO

Sabahın erken saatlerinde havalimanına transfer. Yaklaşık 1 saatlik bir uçuşun ardından Inkalar´ın başkenti Cusco´ ya varıyoruz. Otelimize transfer. Cusco ; deniz seviyesinden 3400mt. yükseklikte bulunduğundan uyum sağlamamız için otelimizde dinleniyoruz. Oğleden sonra şehir turumuz var. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğimiz San Cristobal Meydanı, bölgenin yerel ürünlerinin satıldığı San Pedro Pazarı, bir zamanlar duvarları altınla kaplı olan Korikancha Tapınağı ve Santo Domingo Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra el sanatları ürünlerinin satıldığı San Blas semtinden Hatun Rumiyoc sokağını izleyerek bugün Piskoposluk Sarayının bulunduğu Inca Roca Sarayı ve dünyaca ünlü 12 Acılı Taşı göreceğiz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN - CUSCO – VALLE SAGRADO (KUTSAL VADİ)

Kahvaltının ardından Inkalar’ın Kutsal Vadisine doğru yola cıkıyoruz. Yol üzerinde, Awanacancha´da And Dagları’nın tipik hayvanları olan Lama ve Alpacalari besleyebileceğimiz ve Inkaların yün örme ve boya tekniklerini öğreneceğimiz bir turistik merkeze uğrayacağız. Daha sonraki durağımız Pisac Pazarı. Burada yörenin el sanatları ürünlerini satın alma imkanımız var. Öğle yemeğinde bölgenin geleneksel yemeklerini tadabiliriz. Ollantaytambo köyünde bulunan ve İnka direnişi sırasında kale olarak da kullanılan aynı adlı tapınak günün son ziyareti. Otelimize transfer.


4. GÜN - VALLE SAGRADO – MACHU PİCCHU – CUSCO

Bugün turumuzun en muhteşem ziyareti olan Inkalararın kayıp kenti Machu Picchu bizi bekliyor. Yolculuğumuz trenle. Aguascalientes köyüne varışımız ardından minibüslerle yalçın Urubamba vadisi manzaraları eşliğinde zirvedeki arkeolojik kalıntılara varıyoruz. Rehberimiz eşliğindeki ziyaretten sonra öğle yemeği. Daha sonra trenle Cusco´ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN - CUSCO – PUNO

Otobüsle Puno´ya dogru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan İnka ve İspanyol dönemlerinden kalıntıları ziyaret edeceğiz. Bunlar arasında güzel kilisesiyle göze çarpan Andahuayllilas, Tanrı Wiracocha adına yapılmış ve duvarları hala görkemini koruyan Racchi ve Pucará Müzesi bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi La Raya´da alacağız. Puno´ya varış ve otelimize transfer.

6. GÜN - TİTİCACA GÖLÜ

Bugün dunyanın en yüksek gölü olan Titica´da motorla tur yapıyoruz. İlk olarak evleri gölde yetişen bir tür saz olan Totora´dan gölde yüzecek şekilde yapılmış olan Uro Kabilesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Taquile Adasına devam ediyoruz. Hala atalarının geleneklerini sürdüren ada sakinleri bizi renkli kıyafetleriyle karşılayacaklar. Adayı gezmek için serbest zaman ve öğle yemeği. Akşam üstü Puno´daki otelimize geri dönüyoruz.

7. GÜN - JULİACA – LİMA

Juliaca havalimanına transfer. Kısa bir uçuştan sonra Lima´ya varış ve otele transfer. Öğleden sonra Lima´nın önemli caddelerini, parklarını, meydanlarını ve anıtlarını göreceğimiz şehir turumuz var. İlk olarak en seçkin semtlerinden olan Miraflores´teki Aşk Parkı´yla (Parque del Amor) başlıyoruz. Bu parktan enfes manzarasıyla Pasifik Okyanusunu gözlemliyoruz. Daha sonraki durağımız yerel medeniyetin tören merkezi olan Huaca Pucllana. Turumuz şehrin tarihi merkezine doğru devam ediyor. Lima´nın ana meydanı Plaza de las Armas´tır. Burada Başkanlık Sarayı, Belediye Sarayı ve Katedral bulunmaktadır. Katedral ziyaretinin ardından yürüyerek Santo Domingo Manastır´ına geçiyoruz. Bu tarihi yapı kütüphanesi ve altına gömülmüş önemli insanlarla Lima tarihine ışık tutmaktadır. Öğleden sonra serbest zaman. Lima Güney Amerika´nın gastronomik başkenti olarak ünlenmiştir. Akşam yemeğinde enfes Peru yemeklerini denemenizi tavsiye ederiz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN - LİMA

Oteldeki çıkış işlemlerimizin ardından Lima Havalimanına transfer. Peru´daki servislerimiz sona eriyor.
OTELLER
Lima
4**** José Antonio Executive
Casa Andina Select
5***** JW Marriott
5***** delux Miraflores Park

Cusco
4**** Eco Inn
Sonesta Hotel Cusco
5***** Palacio del Inka
Aranwa
5***** delux Belmond Hotel Monasterio
Belmond Palacio Nazarenas

Valle Sagrado
4**** Casa Andina Private
Sonesta Posada del Inca
5***** Aranwa
5***** delux Rio Sagrado
Tambo del Inka

Puno
4**** San Agustin Plaza
5***** Libertador Lago
VİZE BİLGİLERİ
Türk vatandaşları Peru´ya vizesiz giriş yapabilmektedir.
FİYATA DAHİL SERVİSLER
 • Lima´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
 • Cusco´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
 • Valle Sagrado´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 1 gece konaklama
 • Puno´da seçilen kategoride kahvaltı dahil 2 gece konaklama
 • Tüm havalimanı transferleri
 • Lima ve Cusco şehir turları
 • Öğle yemekli Machu Picchu turu
 • Öğle yemekli Valle Sagrado turu
 • Öğle yemekli Titicaca turu
 • Rehberlik hizmetleri
 • Ulaşım hizmetleri
FIYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Uçak biletleri
 • Tur programında belirtilmemiş hiçbir hizmet